Údržba teraco ploch

Základní podmínkou pro snadnou údržbu a čištění teraco ploch je jejich chemické ošetření po montáži a to např. přípravkem Flor Acryl Super, který vytváří na hladkých plochách ochranný film a chrání tak teraco povrch před mechanickým a chemickým poškozením. Výhodou je, že snižuje nebezpečí uklouznutí a odpuzuje nečistoty, navíc nevyvíjí žádné rizikové zplodiny a právě naopak příjemně voní a nedráždí pokožku. 

Po dostatečném zatuhnutí maltového lože a spárování se teraco povrch nejprve musí mechanicky vyčistit od zbytků spárovací hmoty a betonu, ideální je použít smirkový papír číslo 100. Po mechanickém vyčištění teraco povrch omyjeme čistou vodou a na takto připravenou suchou plochu aplikujeme přípravek Flor Acryl Super, který nanášíme ve třech nátěrech o následující koncentraci:

Interiér

  • první penetrační nátěr - 1 díl Flor Acryl Super : 3 díly vody,
  • druhý a třetí nátěr - 1 díl Flor Acryl Super : 2 díly vody.
Exteriér
  • první penetrační nátěr - 1 díl Flor Acryl Super : 3 díly vody,
  • druhý nátěr - 1 díl Flor Acryl Super : 2 díly vody,
  • třetí nátěr - 1 díl Flor Acryl Super : 1 díl vody.
Důležité je nanášet přípravek Flor Acryl Super na suchý teraco povrch pomocí měkkého štětce nebo stěrkou vždy v jednom směru. Použitím impregnačních prostředků dojde k uzavření mikropórů teraco ploch, čímž se sníží nasákavost a zamezí se tak vnikání nečistot, což velmi usnadňuje následnou běžnou údržbu. Po dokonalém zaschnutí se vytvoří lesklá, ochranná acrylátová vrstva, která nechá dlouhodobě vyniknout kresbě kameniva v daném teraco dekoru.

Jak vyčistit teraco?

Pro následné pravidelné čištění teraco ploch je nutné používat běžné čistící prostředky na bázi mýdla. Důrazně nedoporučujeme používat k čištění prostředky na bázi kyselin nebo chlóru (např. SAVO), mohou tak na povrchu vzniknout skvrny, které již nebude možné odstranit.

ISMM & TESO logo

ISMM & TESO s.r.o.
742 82 Jistebník 466
IČ: 27788156
DIČ: CZ27788156

Společnost je zapsaná v OR
vedeném u KS Ostrava oddílu C,
vložce číslo 29706


Člen ISMM
(+420) 595 174 037
(+420) 724 962 905
info@teso-jistebnik.cz

Prodejní doba:
pracovní dny 8.00 – 14.30
map