Co je teraco?

Teraco, nebo také z italštiny terrazzo, je směs cementu, barviv a speciálních kamenných drtí (např. ze žuly, křemene nebo mramoru), která má široké uplatnění ve stavebnictví. Způsob výroby teraca právě předurčil jeho další označení, občas se mu říká také umělý kámen. Typicky se pak teraco používá k výrobě schodů, dlažby nebo litých podlah, čím dál častěji se z něj však vyrábí také interiérové doplňky jako např. parapety, stolky nebo umyvadlové desky. 

Největší výhodou teraco materiálu je jeho odolnost, kterou prověřila i sama historie. Teracové mozaiky byly hojně používány už od 18. století a to např. na benátských chodnících. Tento tradiční materiál je tak správnou volbou, pokud hledáte kvalitu, která vydrží několik generací. Kvůli vysoké odolnosti je teraco vhodné zejména do administrativních budov, bytových domů nebo nákupních center, zkrátka všude, kde se pohybuje větší koncentrace lidí a podlahy tak dostávají zabrat. V poslední době se však teraco stále více používá také při výstavbě rodinných domků, např. se hodí jako materiál pro vstupní schody do domu. Teraco je navíc vhodné jak do interiérů, tak do venkovních prostor, kde zaujme svým přírodním vzhledem, který připomíná kámen. O atraktivním vzhledu teraca se můžete přesvědčit zde.

Dalším významným plusem teraco materiálu je jeho jednoduchá údržba. Stačí pouze používat čistící prostředky na bázi mýdla, povrch našich teraco výrobků je totiž vždy ošetřen impregnací, která snižuje nasákavost a zabraňuje tak pronikání nečistot. Kromě toho impregnace dodává povrchu lesk a dlouhodobě zdůrazňuje kresbu kameniva daného teraco dekoru. Více o údržbě teraco ploch se dozvíte zde.

Zkrátka teraco, to je: KVALITA, ODOLNOST a TRADICE


ISMM & TESO logo

ISMM & TESO s.r.o.
742 82 Jistebník 466
IČ: 27788156
DIČ: CZ27788156

Společnost je zapsaná v OR
vedeném u KS Ostrava oddílu C,
vložce číslo 29706


Člen ISMM
(+420) 595 174 037
(+420) 724 962 905
info@teso-jistebnik.cz

Prodejní doba:
pracovní dny 8.00 – 14.30
map